Kdo so nominiranci in kdo nagrajenci izbora Best of 2024? Oglejte si celoten seznam vseh 46 kategorij izbora

0
66

11. januarja 2024 smo bili v ljubljanskih Španskih borcih priča vrhunski prireditvi, ki je Ljubljano postavila v središče kreativnega ustvarjanja in izjemnih dosežkov – podelitvi nagrad Best of Ljubljana 2024.

Ta večer smo razglasili zmagovalce v 46 kategorijah, ki so izpeljane iz kulture, kulinarike, nakupovanja in nepozabnih doživetij.

Vsaka izmed krovnih kategorij, in sicer Best of Restaurants 2024, Best of Cafes 2024, Best of Shopping 2024, Best of Experiences 2024 in Best of Culture 2024, je bila razdeljena na številne podkategorije, s čimer smo odkrivali najbolj fascinante plati Ljubljane.

Kdo so bili nominiranci in kdo so je na koncu okitil s prestižno lovoriko?

Za imenom vsakega nominiranca se skriva edinstvena zgodba in predanost, s katero izjemni posamezniki zaznamujejo naše mesto. Ti posamezniki so več kot nominiranci in prejemniki nagrad – so inovatorji, gonilo kreativnosti in kakovosti v Ljubljani in okolici.

V nadaljevanju si oglejte, kdo so letošnji nominiranci in zmagovalci v posameznih kategorijah. Vsak izmed njih ponuja vrhunsko doživetje, ki se ga splača preizkusiti.

Nominiranci in zmagovalci v kategoriji Best of Restaurants 2024

Best Slovenian Food

  1. Gostilna Mihovec
  2. Ošterija Pr’Noni
  3. Hiša pod Gradom
  4. Altroke
  5. Vodnikov hram
  6. Gostilnica Pri Škofu
  7. Druga Violina
  8. Gostilna Kovač
  9. Meet Meat (Kodila Gourmet)
  10. Pri Žabarju

Best Business Lunch & Dinner Restaurant

  1. eVino Wine Bar
  2. Cubo
  3. Špajza & Sorbara Steak House
  4. DiVino
  5. Gostiln As
  6. Boschtiz
  7. Vander Haus and Restaurant
  8. Birdie
  9. Magnet
  10. The Restaurant

Best Bistro in Ljubljana

  1. Breg
  2. Georgie Bistro
  3. Aftr
  4. Ek Bistro
  5. Jaz by Ana Roš
  6. Le Petit Cafe
  7. TaBar
  8. Coolhouse
  9. Gostilna Vida
  10. Kulinarični studio 2.0.

Best Pizza in Ljubljana Old Town

  1. Pops Place Pizza
  2. Pizzeria Osmica
  3. Foculus
  4. Gostilnica 5-6 kg
  5. Naša Hiša Bar and Kitchen
  6. Trta
  7. Pizzeria Piccola
  8. Pica Boi
  9. Fetiche Pizza

Best Pizza Around Ljubljana

  1. Zbornica
  2. Peruzza Pizza
  3. Trappa
  4. Parma
  5. Dodo Pizza
  6. Fugazi
  7. Antica Pizzeria & Lounge Bar
  8. Tia’s Pizza
  9. Argentino
  10. Pr’ picopeku

Best World Cuisine

  1. Cantina Mexicana
  2. Shambala
  3. Libanonske meze
  4. Argentino
  5. Zaika
  6. Taqueria Unomas
  7. Barra
  8. Joe Penas
  9. Tiflis

Best Burgers

  1. Pizzaburger
  2. Pop’s Place
  3. Hood Burger
  4. Hot Horse
  5. Park Žibert Drive In
  6. Zbornica
  7. Ajda Premium Burger
  8. McDonald’s
  9. Super Pšanc Burger

Best Vegan or Vegetarian Restarants

  1. Barbarella BTC Bistro
  2. Gaudi & Naan
  3. Vse dobro
  4. Fari’s
  5. Bazilika Bistro
  6. Presnica
  7. Gujžina
  8. Bistro Maha Vegashi – Vegan fusion

Best Asian Restaurants

  1. Sushimama
  2. Tloft
  3. Tokyo Pink
  4. Sato Bento
  5. Beli Labod
  6. Han
  7. Zanoodle
  8. OnThai
  9. Chuty’s
  10. Ondori Street Food

Best Street Food

  1. El Patron Tacos & Store
  2. Burek Olimpija
  3. Klobasarna
  4. Fari’s Delice
  5. McDonald’s
  6. Namaste Indian Express
  7. Ajda
  8. Subway
  9. Šeherezada
  10. Super Pšanc

Best Balkan Restaurant

  1. Gostilna Čad
  2. Das Ist Walter
  3. Gostilna Dubočica
  4. Gostišče Portal
  5. 10 v pol
  6. Sarajevo ‘84
  7. Gostilnica Vinka
  8. Baščaršija etno hiša
  9. Čewapi (CityPark)
  10. Gostilna Trzinka

Best Gostilna Around Ljubljana

  1. Gostilna Mihovec
  2. Gostilna Skaručna
  3. Gostilna Pr’ Kopač
  4. Gostilna Repnik
  5. Gostilna Ledinek
  6. Dvor Jezeršek
  7. Gostišče pri Poku
  8. Gostilna pri Kuklju
  9. Gostilna Dobnikar
  10. Stara Kašča

Best Chef in Ljubljana

  1. Igor Jagodic – Strelec
  2. Jorg Zupan – Aftr
  3. Mojmir Šiftar- Pen klub
  4. Tomać in Janez Bratovž – JB
  5. Luka Košir – Grič
  6. Jakob Pintar – Tabar
  7. Luka Jezeršek – Gostilna na Gradu
  8. Ivo Tomšič – Kulinarični studio 2.0
  9. Črt Butul – Pri meni
  10. Gregor Jelnikar – Georgie
Zmagovalci kategorije Restavracije, foto Sunčan Stone

Nominiranci in zmagovalci v kategoriji Best of Cafes 2024

Best Café

  1. STOW
  2. Grajska Kavarna
  3. Kavarna Union
  4. Lana’s Corner
  5. POLO Cafe & Bar
  6. Rog
  7. Špica Caffe
  8. TOZD
  9. Nebotičnik
  10. Rafinerija Cukrarna

Best Ice Cream

  1. Cacao
  2. Pri Vodnjaku
  3. Lučkarnica
  4. Grefino
  5. Softerija na Bregu
  6. McDonalds
  7. DiMatteo Gelateria
  8. Romantika Gelateria
  9. VIGO
  10. Lolita

Best Desserts

  1. Čopomana
  2. La Mousse Goose Butik
  3. La Ganache
  4. Zebra Patisseries
  5. Zvezda
  6. Lolita
  7. La Cheri Creperie
  8. Moji štruklji
  9. YAUYA Patisserie
  10. Fetiche Patisserie

Best Coffee in Slovenia

  1. Illy
  2. Lavazza
  3. Barcaffe
  4. STOW
  5. Costadoro
  6. Nanni
  7. Escobar
  8. Julius Meinl
  9. Buna
  10. Segafredo
Zmagovalci kategorij kavarne, foto: Sunčan Stone

Nominiranci in zmagovalci v kategoriji Best of Shopping 2024

Best Fashion Stores in Old Town

  1. Cliche
  2. Cocozebra
  3. Extraordinary
  4. Ihan store
  5. Ikona Ljubljana
  6. Pentlja Concept Store
  7. Tree
  8. Viktor Barlič
  9. Wolfova 5
  10. Zoofa

Best Shopping Centres

  1. Aleja
  2. BTC City
  3. Citypark
  4. E. Leclerc
  5. Galerija Emporium
  6. Interspar Vič
  7. Maxi
  8. Mercator center Ljubljana
  9. Nama
  10. Supernova

Best Home & Design Stores

  1. Flat
  2. Formadoma
  3. Emporia Doma
  4. Kubus Interior
  5. Magnet Design
  6. Velana Living
  7. Rex Kralj
  8. Rogaška Crystal
  9. The Fig
  10. Mlinar + Mlinar

Best Concept & Gift Stores

  1. 1001 dar
  2. Babushka Boutique
  3. Friderik
  4. Dapper
  5. Art Perfumery Ikona
  6. Ika
  7. Popermint
  8. Design Corner Ljubljana (in Filipov dvorec)
  9. Vezenina
  10. Čas za kavo

Best Culinary Shops

  1. LePotica
  2. Cukrček
  3. Piranske soline
  4. Dobrote Dolenjske
  5. Honey House
  6. Maxi Gourmet
  7. Vinaria del Ponte
  8. Zakladi Slovenije
  9. Drinx
  10. Medex

Best Artisan Bakeries

  1. Osem
  2. Brot
  3. Pekarna Ana
  4. Art Bread
  5. Malo Drugače
  6. Zebra
  7. Pri divjem kvasu
  8. Žak
  9. Legiša
  10. Kruharije in cukrnije (BIC)

Best Accessories & Jewellery Story

  1. BAG’S
  2. Pandora
  3. Frey Wille
  4. Malalan
  5. Marjeta Grošelj
  6. Zlatarna Celje
  7. Rebecca
  8. Stentime
  9. Zlatarstvo Močnik
  10. Zlatarstvo Tomislav Loboda

Best Global Brand Monostores

  1. Quicksilver
  2. GAP
  3. Armani Exchange
  4. Tommy Hilfiger
  5. Max & Co.
  6. Max Mara
  7. Marella
  8. Desigual
  9. S. Oliver
  10. Hugo Boss

Best 2nd & Vintage Shops

  1. 2nd Chance
  2. Center Ponovne Uporabe Ljubljana
  3. Pulz Second Hand
  4. Humana
  5. Knof Collection
  6. Moje Tvoje
  7. Textile House
  8. Vintage Divas (online)
  9. Vintage Petruša (online)
  10. VOM

Best Real Estate

  1. Stoja Trade
  2. Re/Max
  3. Ljubljanske nepremičnine
  4. ABC nepremičnine
  5. Stan
  6. Rocco
  7. Mreža nepremičnin
  8. Slovenia Estates
  9. Inalbea
  10. Think Slovenia

Best Optic Stores

  1. Optika Lah
  2. Optika Morela
  3. Optika Zajec
  4. Optika Clarus
  5. Optika Krstič
  6. Optika Ghetaldus
  7. Optika Babnik
  8. Mestna optika
  9. Della Spina 

Best Slovenian Designer

  1. Draž Knitwear
  2. JKH Identity
  3. Maja Štamol
  4. Petja Zorec
  5. Milan Gačanovič
  6. Kiss The Future (Tanja Padjan)
  7. Sari Valenci
  8. Almira Sadar
  9. Matea Benedetti
  10. Nika Ravnik
Zmagovalci Zmagovalci kategorije nakupovanje, foto: Sunčan Stone

Nominiranci in zmagovalci v kategoriji Best of Experiences 2024

Best Outdoor Activity

  1. Šmarna gora Hiking
  2. Bananaway SUP Adventures
  3. Forest Ladies (Gozdne)
  4. Golovec Trails
  5. Krvavec Ski/Summer Park
  6. Cubo Golf Club (Smlednik)
  7. Paintball Ljubljana
  8. Tivoli Park Jogging
  9. Unlock Ljubljana
  10. ZOO Ljubljana

Best Indoor Fun

  1. Thai Sabai (Nebotičnik)
  2. Plezalni center Ljubljana
  3. Escape Room Enigmarium
  4. Klub 300
  5. House of Illusions
  6. Flight Simulator 
  7. The House of Experiments
  8. Union Experience
  9. Woop! Izzivi (in Supernova)12
  10. Woop! Trampoline Park

Best Tours & Experiences

  1. Bee Path Tour
  2. Broken Bones Gin Experience
  3. Ljubljana Castle Tour
  4. Loo-Bla-Nah Brewery Tour
  5. Master Builder Plečnik Tour
  6. MTB Capital – Ljubljana Active Trips
  7. Punk Tour with Esad Babačič
  8. Tektonik Craft Brewery Tour
  9. Pub Crawl Ljubljana
  10. Wine Tasting Ljubljana Tour

Best Artisan Handicraft Experience

  1. A Printmaker for a Day
  2. Goldsmithery: A ‘’Golden Fleece’’ Experience
  3. Goldsmithery: Making a Ring
  4. Hand Weaving workshop from A to Z
  5. Mend your Umbrella
  6. Open Wheel: Potter Crash Course
  7. Pottery: A Game for Two
  8. Print Your Own Poster in an Old Print Shop

Best of Getting Around

  1. GoOpti Transfers
  2. Avant2Go Car Sharing
  3. Share’ngo Car Sharing
  4. Bolt electric Scooters
  5. Cammeo Taxi
  6. Nomago
  7. Go Green
  8. prevoz.org
  9. BicikeLJ
  10. RoundAbout

Best Attraction in Ljubljana Region

  1. Arboretum Volčji Potok (Radomlje)
  2. Bistra Technical Museum of Slovenia (Vrhnika)
  3. Bogenšperk Castle (Šmartno pri Litiji)
  4. Iški Vintgar Gorge
  5. Lake Zbilje (Medvode)
  6. Polhov Gradec Mansion
  7. Ljubljana Marshes
  8. Pekel Gorge
  9. Velika Planina (Kamnik)
  10. Županova Jama (Grosuplje)

Best Attraction in Ljubljana

  1. Dragon Bridge
  2. Ljubljana Castle
  3. Metelkova City
  4. Odprta Kuhna
  5. Plečnik Central Market
  6. Plečnik House
  7. Prešeren Square
  8. Tivoli Park
Zmagovalci kategorije doživetij, foto: Sunčan Stone

Nominiranci in zmagovalci v kategoriji Best of Culture 2024

Best Museum

  1. City Museum Ljubljana
  2. MAO – Museum of Architecture and Design
  3. MGLC – International Centre for Graphic Arts
  4. MSUM – Museum of Contemporary Art
  5. Museum of Modern Art
  6. Museum of Puppetry
  7. Bankarium – Slovenian Banking Museum
  8. National Museum of Contemporary History
  9. National Museum of Slovenia
  10. Slovene Ethnographic Museum

Best Gallery

  1. SLOART
  2. Atelje Gallery
  3. City Art Gallery
  4. Cukrarna Gallery
  5. DobraVaga Gallery
  6. Fotografija Gallery
  7. Jakopič Gallery
  8. AVA Gallery
  9. Bažato Gallery
  10. Novak Gallery

Best Festival

  1. Ana Desetnica
  2. Animateka – Animated Film Festival
  3. LUV Fest
  4. Druga Godba
  5. Jazz Festival Ljubljana
  6. LIFFE – Ljubljana International Film Festival
  7. Ljubljana Festival
  8. Slovenia Wine Festival
  9. November Gourmet

Best Events

  1. Month of Design
  2. European Food Summit
  3. Film Under the Stars
  4. Artish
  5. Restaurant Week
  6. Ljubljana Wine Route
  7. LJFW
  8. MENT

Best Cultural Experience & Venue

  1. Cankarjev Dom
  2. Kino Šiška
  3. Ljubljana City Theatre
  4. Center Rog
  5. Cineplexx
  6. Opera & Ballet
  7. Puppet Theatre
  8. Slovenian Philharmonic
  9. Ljubljana Castle
  10. Odprta scena

Best Cultural Place of Interest around Ljubljana

  1. Bogenšperk Castle
  2. Ruska Dača
  3. Ivan Cankar Memorial House – Vrhnika
  4. Arboretum Volčji Potok
  5. Županova jama cave – Grosuplje
  6. Slovenian Beekeeping Centre – Lukovica
  7. Stična Monastery – Ivančna Gorica
  8. Technical Museum of Slovenia – Vrhnika
  9. Trubar Homestead – Velike Lašče
  10. Monastery Mekinje – Kamnik

Best Architecture in Ljubljana

  1. National and University Library
  2. Triple Bridge
  3. Stožice Sports Park Arena
  4. Cukrarna
  5. Vurnik House
  6. Rog Center
  7. Plečnik Market
  8. Plečnik House
  9. Ljubljana Mosque
  10. Chamber of Commerce (GZS)

Best Cultural Ambassador in Slovenia

  1. Asta Vrečko (The Minister of Culture)
  2. Sebastian Cavazza (Actor)
  3. Tomo Peršuh & Živa Ploj Peršuh (Slovenian Youth Orchestra)
  4. Bojan Cvjetićanin (Joker Out)
  5. Blaž Peršin (MGML Director)
  6. Carlos Pascual (Writer)
  7. Edward Clug (Choreographer)
  8. Uršula Cetinski (Director of Cankarjev dom)
  9. Nika Zupanc (Designer)
  10. Melinda Rebrek (Executive producer of LJFW)
Zmagovalci kategorije kultura in ministrica za kulturo, Asta Vrečko, foto: Sunčan Stone